امروز پنجشنبه ۹۸/۸/۲۳

سردار باقرزاده/ جزئیاتی از عملیات تفحص اخیر پیکر شهدا

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به شهدای تازه تفحص شده که وارد کشور شدند، گفت:تعدادی از پیکر این شهدا برای زیارت کاروان‌های راهیان نور به معراج الشهدای اهواز منتقل و مابقی برای شناسایی به معراج الشهدای تهران منتقل می‌شود.

 


 به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی شهدا گمنام شهر شُنبه ؛ سردار سید محمد باقرزاده"فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح " در حاشیه مراسم استقبال از پیکر ۱۶۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگویی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس جنوب کشور، گفت: پیکر شهدایی که طی روزهای اخیر پیدا شدند در مناطق عملیاتی کربلای۴در جزایر اروند شامل ام‌الرصاص و سهیل، همچنین منطقه عملیاتی رمضان در کتیبان, محور شرق دجله و در عملیات‌های بدر و خیبر و عملیات محرم در محور زبیدات عراق کاوش شدند.
وی افزود: عملیات شناسایی بخشی از پیکر شهدا انجام شده و بخش دیگری از این شهدا نیز تا یک‌ماه آینده شناسایی خواهند شد. همچنین مراسم وداع با پیکر مطهر این شهدا امشب یکشنبه۲۲ اسفند ماه در شهر مقاوم دزفول خواهد بود و مردم دزفول به نمایندگی از تمامی ملت ایران از این شهدا استقبال می‌کنند. تعدادی از پیکر این شهدا برای زیارت کاروان‌های راهیان نور به معراج الشهدای اهواز منتقل و مابقی پیکر مطهر شهدا برای شناسایی به معراج الشهدای تهران منتقل می‌شود.
سردار باقرزاده در ادامه با بیان اینکه تفاوتی بین شهدا وجود ندارد گفت: تعدادی از این شهدای تازه تفحص شده از شهدای غواص, تعدادی از شهدای عملیات کربلای ۴ ، تعدادی از شهدای تک پشتیبانی عملیات والفجر۸ و بخش عظیمی از این شهدا رزمندگان خراسانی و کرمانی هستند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص عملیات تفحص اخیر که منجر به کشف پیکر مطهر ۲۱ شهید شده است, گفت: این شهدا در منطقه عملیاتی مسلم بن عقیل و کربلای۶ و در محور عملیاتی کهنه ریک, سلمان کشته, سان واوا,۴۰۲ و ارتفاعات مقابل سومار در شهر مندلی عراق پیدا شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه احتمال افزایش پیکر این شهدا وجود دارد ادامه داد: مراسم تشییع پیکر این شهدا احتمالاً در سال آینده و همزمان با سالگرد شهادت شهیدان پازوکی و شمسی پور خواهد بود و مردم استان همدان از پیکر مطهر این شهدا استقبال خواهند کرد.

 

مقام معظم رهبری:

حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی و تجلیل شایسته از شهدای بزرگوار برترین کار ماست.

حضرت امام خمینی (ره) :

ما اگر شهید بشویم قید و بند دنیا را از روح برداشتیم و به ملکوت اعلی و به جوار حق تعالی رسیدیم.

 

logo-samandehi