امروز شنبه ۹۸/۷/۲۷

پیام بزرگ شهدا هزینه شدن برای انقلاب اسلامی است

امام‌جمعه بوشهر گفت: شهدا همیشه این نکته را برای ما یادآور می‌شوند که ما خود را برای انقلاب و اسلام هزینه کردیم و اکنون زمانی است که شما هم خود را برای انقلاب هزینه کنید زیرا این انقلاب شعاعی از نهضت اباعبدالله الحسین (ع) است.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر شب گذشته در مراسم یادواره شهید محمد تاج‌الدین در روستای اسلام‌آباد دشتی طی سخنانی اظهار داشت: مقام و منزلت شهدا بسیار رفیع و بلند است و این والا بودن آنجا مشخص می‌شود که فرشتگان الهی برای این‌ها نزول اجلال می‌کنند.

وی گفت: تمام امور سرنوشت‌ساز زندگی شهدا بر عهده خداوند متعال است و حتی بعد از شهادت خانواده شهید موردتوجه خداوند متعال قرار می‌گیرد و معیشت زندگی و فرزند آن‌ها طبق گفته خداوند بر عهده پروردگار متعال قرار دارد.

آیت اله صفایی اضافه کرد: شهدا با شهادت خود با فرشتگان مقرب درگاه حق‌تعالی هم‌نشین می‌شوند و در این هم‌نشینی هیچ‌گونه حزن و اندوهی جای ندارد و این هم‌نشینی از عنایات خاصه خداوند متعال نسبت به شهدا است.

امام‌جمعه بوشهر تأکید کرد: اینکه بعد از 35 سال برای یک فردی این‌گونه مراسم تجلیل و احترام گرفته می‌شود نشانه‌ای از آسمانی بودن این مرد است زیرا از ابتدا تا انتهای مراسم درگرو و هدایت خداوند متعال است.

وی تصریح کرد: والاترین مقام انسان در دنیا پس از نبوت و امامت و ولایت، شهادت است و این مقام بزرگ نصیب مردان نشان شده‌ی خداوند می‌شود کسانی که حتی زمان مرگ خود را پیش‌بینی می‌کنند که این عنایت بزرگ هم از الطاف خداوند بزرگ برای شهدا است.

آیت‌الله صفایی بیان کرد: پیام بزرگ شهدا در این‌گونه یادواره‌ها علاوه بر تجلیل از مقام شامخ آن‌ها بعد تعلیم آن است، زیرا آموختن راه و سیره شهدا می‌تواند بزرگ‌ترین دریافت ما ازاین‌گونه یادواره‌ها باشد.

وی خاطرنشان ساخت: ولایت مداری و مطیع رهبر بودن، دینداری و تدین، تلاش و مجاهدت برای اسلام و انقلاب اسلامی مهم‌ترین پیام شهدا برای ما انسان‌ها است که باید در این دوره که گهگاه غبار فتنه فضای کشور را می‌پوشاند با این چراغ‌راهنما اصل را از فرع تشخیص دهیم.

امام‌جمعه بوشهر یادآور شد: شهدا همیشه این نکته را برای ما یادآور می‌شوند که ما خود را برای انقلاب و اسلام هزینه کردیم و اکنون زمانی است که شما هم خود را برای انقلاب هزینه کنید زیرا این انقلاب شعاعی از نهضت اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی با اشاره به استقامت بالا و انقلابی بودن مردم شهرستان دشتی گفت: مردم شهرستان دشتی و مخصوصاً مردم بخش زلزله‌زده‌ی شُنبه در جریان زلزله اخیر نشان دادند که هیچ موقع دینداری و حمایت از اسلام را هیچ موقع فراموش نمی‌کنند و حتی در شرایط سخت و اضطرار زلزله دینداری خود را فراموش نمی‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به وجود علمای بزرگ از خطه دشتی گفت: علمای بزرگی چون سید علینقی دشتی، حاج میرزا احمد دشتی، مرحوم پور فاطمی‌ها، بحرانی‌ها در تمامی عرصه‌های مبارزات ضد استعماری و مبارزات برای پیروزی انقلاب شکوه مند انقلاب اسلامی و پس‌ازآن در خط مقدم مبارزه با استعمار قرار داشتند.

وی در پایان افزود: این منطقه در صف مقدم مبارزات حماسه آفریدند و شکیبایی آن‌ها در اوج باران زلزله در سال 1392 مایه افتخار و مباهات این استان است.

 

 

مقام معظم رهبری:

حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی و تجلیل شایسته از شهدای بزرگوار برترین کار ماست.

حضرت امام خمینی (ره) :

ما اگر شهید بشویم قید و بند دنیا را از روح برداشتیم و به ملکوت اعلی و به جوار حق تعالی رسیدیم.

 

logo-samandehi