امروز پنجشنبه ۹۸/۸/۲۳

پیکر پاک روحانی شهید مهدی اندرواژ شناسایی شد+تصویر

بعد از 31 سال پیکر پاک و مطهر شهید مهدی اندرواژ از شهدای مفقود الاثر شهر بردستان شناسایی شد.

از شهرستان دیّر، ظهر امروز جمعی از مسوولین شهرستان امروز با حضور در منزل مادر شهید اندرواژ خبر شناسایی پیکر مطهر شهید را به وی رساندند.

امام جمعه موقت بندر دیّر در این دیدار با تبریک و تسلیت به خانواده معظم این شهید و مردم شهرستان دیّر اظهار داشت: عزت ، اقتدار ملت به برکت جنازه های شهدا هست  و این عزیزان با خون خود عزت ملی را تأمین کردند.

حجت الاسلام ابراهیم بحرانیبا اعلام این که مردم قدرشناسی خود را با حضور گسترده در مراسم تشییع و خاک‌سپاری این شهید نشان دهند، بیان کرد: پیکر این شهید دل‌های ما را کربلایی و فضای شهر ما را به یاد دوران دفاع مقدس معطر خواهد کرد.

 مادر شهید اندرواژ در واکنش به خبر شناسایی پیکر فرزندش با شکر به درگاه خداوند گفت:  تمام شهدایی که پیکرشان به میهن ما برگشت فرزندان من هستند و من این شهید را در راه خدا دادم  و با او معامله کردم.

شهید مهدی اندرواژ فرزند غلام‌حسین در خانواده‌ای متعهّد و متدیّن در شهرستان دیر دیده به جهان گشود. وی در کنار تحصیل علوم متداول، با عشق  خدمت به اسلام به فراگیری علوم حوزوی همت گماشت.

در طول دوران دفاع مقدس و روزهای خدایی عشق و حماسه و شهادت و ایثار بارها به جبهه رفت و در کنار تبلیغ و ارشاد به عنوان رزمنده و مبارزی نستوه و خستگی‌ناپذیر به انجام وظیفه پرداخت. 

سرانجام در تاریخ 65/10/4 در منطقه‌ی عملیاتی "ام‌الرصاص" هنگام عملیات کربلای 4 سرمست از شمیم شهادت و نسیم وصل جانان شربت شهادت نوشید و به خیل عاشقان الله پیوست.

بنابر این گزارش پیکر مطهر این شهید روز 31 مردادماه هم‌زمان با سال‌روز شهادت امام محمدتقی(ع) در گلزار شهدای بردستان خاک‌سپاری می شود.

گفتنی است شهیدان سید محمد پوزش، حجت‌الاسلام مهدی اندرواژ و سید عبدالحسین موسوی کراماتی ، سه شهید مفقود الاثر شهر بردستان هستند که از این سه، پیکر مطهر شهید اندرواژ شناسایی شده است.

 

 

انتهای پیام/

 

مقام معظم رهبری:

حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی و تجلیل شایسته از شهدای بزرگوار برترین کار ماست.

حضرت امام خمینی (ره) :

ما اگر شهید بشویم قید و بند دنیا را از روح برداشتیم و به ملکوت اعلی و به جوار حق تعالی رسیدیم.

 

logo-samandehi