امروز پنجشنبه ۹۸/۸/۲۳

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه : حماسه شهید مهدوی از نشانه‌های عزت ایران اسلامی در مقابله با استکبار جهانی است

سردار تنگسیری  فرهنگ رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس را نشات گرفته از مکتب عاشورا عنوان و تصریح کرد: حماسه شهید مهدوی و همرزمانش از نشانه‌های عزت ایران اسلامی در مقابله با استکبار جهانی است.

 

سردارسرتیپ پاسدار علیرضا تنگسیری  جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه در سی‌امین سالگرد شهدای سرافراز خلیج فارس در مبارزه مستقیم با آمریکای جنایتکار در گلزار شهدای بحیری زادگاه شهید مهدوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه‌ساز خلیج فارس اظهار داشت: شهید مهدوی و هم‌رزمانش در 16 مهر سال 66 حماسه‌ای در مقابله با آمریکای جنایتکار در خلیج فارس آفریدند که در همیشه تاریخ ثبت است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه، اقتدار و صلابت ایران اسلامی را ثمره حماسه و فداکاری شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس دانست و افزود: شهدا با فداکاری و ایثار  برای  کشور عزت آفریدند که حماسه شهید مهدوی در دریا یکی از نشانه‌های عزت ایران اسلامی در مقابله با استکبار جهانی است.

سردار تنگسیری از حماسه عاشورایی شهید مهدوی و  همرزمانش به عنوان نخستین سیلی  که به آمریکا در خلیج فارس زده شد یاد کرد و گفت: درشرایطی که دشمن با سلاح‌های پیشرفته در رویارویی با رزمندگان اسلام در سال 1366 در خلیج فارس قرار گرفت ، شهید مهدوی و هم‌رزمانش با کمترین امکانات  حماسه ای عاشورایی را رقم زدند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه شهید مهدوی و شهیدگرد در شرایط خاص  در حماسه خلیج فارس شرکت کردند بیان کرد: شهید مهدوی و یارانش به سبب اینکه برای خدا قیام کردند جاوید و زنده هستند چراکه شهید مهدوی بعد از پنج سال می‌خواست فرزندش ببیند و شهید گرد در هنگام تولد فرزندش  به این نبرد اعزام شد که در راستای اجرای فرمان امام(ره)  بود و به همه مسائل دنیوی پشت کرد.

سردار تنگسیری با بیان اینکه رزمندگان اسلام با امام حسین(ع) بیعت کرده‌اند تصریح کرد: شهدا و رزمندگان اسلام فرهنگ فداکاری خود را از قیام عاشورا و امام حسین(ع) آموخته‌اند که نمونه بارز آن حماسه شهید مهدوی و همرزمانش در مبارزه با استکبار جهانی در خلیج فارس بود.

وی افزود: رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس برای عزت ملت به جبهه‌های نبرد اعزام شدند و  حماسه آنان پایدار خواهد‌ماند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ، استان بوشهر را پیشتاز در مبارزه با استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار دانست و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در سه جبهه در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرد که یکی جبهه انگلیس، رژیم بعث عراق و آمریکا بود که نام این استان و رزمندگان آن در تاریخ مبارزه با استکبار ثبت است.

سردار تنگسیری با بیان اینکه در جزیره فارسی خلیج فارس، خداوند قدرت این ابر قدرت پوشالی را سه بار خرد کرد افزود: حماسه شهید مهدوی و همرزمانش این پیام را دارد که با اعتماد به خدا می‌توان هیمنه کسی که در دنیا اظهار قدرت می کندرا خرد کرد .

وی با اشاره به اینکه  رزمندگان اسلام در 34 عملیات دریایی شرکت کردند ،گفت: 16 مهر 66 یکی از این حماسه‌ها بود  که توسط شهید مهدوی و هم‌رزمانش خلق شد و  افتخاری برای ایران اسلامی است که هیمنه استکبار جهانی در دریا شکست.

انتهای پیام/

 

مقام معظم رهبری:

حفظ ارزشهای اسلامی و انقلابی و تجلیل شایسته از شهدای بزرگوار برترین کار ماست.

حضرت امام خمینی (ره) :

ما اگر شهید بشویم قید و بند دنیا را از روح برداشتیم و به ملکوت اعلی و به جوار حق تعالی رسیدیم.

 

logo-samandehi